نرم افزار تولیدی سپیدار

نرم افزار تولیدی سپیدار یکی از انواع بسته های نرم افزار حسابداری سپیدار به شمار می آید که شرکت های تولیدی می توانند از آن در زمینه های مختلف استفاده کنند. شرکت های تولیدی که امکان استفاده از این بسته نرم افزار حسابداری را دارند به طور کلی به دو صورت تقسیم بندی می شوند که یکی از آن ها شرکت های تولید انبوه و دیگری شرکت های سفارش کار است. 

امکانات نرم افزار تولیدی سپیدار:

 • ثبت نقطه سفارش و حداکثر موجودی کالاها؛ جلوگیری از کمبود موجودی و خواب کالا در انبار (حد تجدید شفارش)
 • گزارش سود و زیان به تفکیک کالا بصورت ریالی و درصدی
 • تهیه در لحظه صورت حساب طرف مقابل به تفکیک قلم کالا و نوع دریافت حساب
 • ثبت تمام عملیات چک‌های دریافتی و پرداختی و گزارش مرور عملیات بانکی
 • تعیین مدل های گوناگون پورسانت؛ تعریف واسط و محاسبه‌ی خودکار پورسانت برمبنای تسویه یا عدم تسویه فاکتور
 • نمایش موجودی کالا در انبار؛ آگاهی دقیق از موجودی قابل فروش و موجودی کالای رزرو در لحظه‌ی ثبت پیش فاکتور یا فاکتور
 • تعریف کانال های مختلف فروش با شرایط متفاوت
 • درج اطلاعات کالا؛ ثبت ۱۰ مشخصه برای کالا و استفاده از آن در تمامی فرم های انبار و فروش
 • بهبود خدمات پس از فروش: امکان ثبت سریال برای کالاهای دارای خدمات پس از فروش و نیازمندی پیگیری مثل تاریخ انتضاء
 • مدیریت دسترسی در انبار: امکان تفکیک دسترسی ریالی و تعدادی انبار به کاربران با نقش‌های مختلف
 • امکان ارتباط معین های مختلف به هر انبار و تعریف نامحدود کالا و انبار
 • امکان انجام انبارگردانی و صدور خودکار کسر و اضافه انبار و بستن آن به معین های انتخابی
 • پوشش کامل فرایند واردات و صادرات (در ماژول سفارشات خارجی)
 • ثبت تمام هزینه های وارادات کالا به تفکیک هر مرحله
 • تهیه فایل خرید و فروش فصلی بصورت خودکار
 • تهیه صورت‌ حساب الکترونیکی سامانه مؤدیان (در ماژول سامانه مودیان)
 • تهیه گزارش مالیات بر ارزش افزوده بصورت خودکار
 • کاهش اتلاف مواد اولیه در خط تولید؛ آگاهی از انحراف مصرف مواد و محل ضایع شدن تولیدات
 • کنترل خروج مواد اولیه از انبار مواد اولیه و ورود محصولات به انبار محصول؛ افزایش کنترل داخلی (انبار نرم افزار دائمی می باشد)
 • آگاهی دقیق از موجودی انبار مواد اولیه، انبار ملزومات، انبار محصول و برنامه‌ریزی دقیق خرید مواد اولیه برای تولید
 • برآورد تولید؛ انتخاب بهینه‌ترین روش استفاده از موجودی مواد اولیه
 • محاسبه‌ی هزینه‌های مواد اولیه و بهای تمام شده‌ی هر محصول با نرم افزار بهای تمام شده تولید

در این بروشور هر اطلاعاتی که نیاز دارید به صورت جامع و ساده جمع آوری شده است؛ به طوری که با دانلود و مطالعه آن می توانید متوجه شوید که نرم افزار تولیدی سپیدار چه امکاناتی را در اختیار شما قرار می دهد و آیا این امکانات برای شما مناسب و کاربردی هستند یا خیر؟!

نرم افزار بازرگانی سپیدار

دانلود بروشور نرم افزار تولیدی سپیدار

شرکت های سفارش کار

در این دست از شرکت ها برای مواد مصرفی، سایز و مدل محصول، مقدار تولید و … الگو و فرمول خاصی وجود ندارد؛ یعنی برای مثال ممکن است محصول تولیدی آن ها در این سفارش با سفارش دیگر متفاوت باشد و نوع محصول تولیدی نیز با توجه به نیاز مشتریان تغییر خواهد کرد. شرکت هایی که در زمینه تولید صنایع چوب و مبلمان فعالیت می کنند، از این دست شرکت ها به شمار می آیند.

شرکت های تولید انبوه

از دیگر انواع شرکت های تولیدی می توان به شرکت های تولید انبوده اشاره کرد. این دست از شرکت ها محصول تولیدی یکسان و یکنواختی دارند و فرمول تولیدی آن ها نیز خاص است و معمولا برای عموم مشتریان محصول تولید می کنند. شرکت های تولید غذایی از جمله شرکت های تولید انبوه به شمار می آیند که چند محصول را همیشه با یک فرمولاسیون برای تعداد زیادی از عموم مردم تولید می کنند.

هر دو شرکت نام برده شده باید بهای تمام شده فعالیت خود را بررسی کنند، اما این نکته را درنظر داشته باشید روشی که برای محاسبه بهای تمام شده هر شرکت مورد استفاده قرار می گیرد با دیگری تفاوت دارد. 

برای بررسی بهای تمام شده محصولات تولیدی باید به سه سرفصل مواد مصرفی، حقوق و دستمزد و سربار توجه داشت. از همین رو نرم افزاری که قرار است برای حسابداری از آن استفاده کنید، باید این آپشن و امکانات را داشته باشد. نرم افزار تولیدی سپیدار از جمله بسته های حسابداری به شمار می آید که تمام این امکانات را در اختیار شما قرار می دهد.

✅ نام نرم افزار:نرم افزار تولیدی سپیدار
☑️ تولید کننده:شرکت همکاران سیستم
✔️ مناسب:مدیریت هوشمندانه انواع شرکت های تولیدی
☎️ مشاوره رایگان:02148335
💰 قیمت نرم افزار سپیدار:ماژول موردنظر خود را انتخاب کنید.

نرم افزار تولیدی سپیدار

مواد مصرفی برای محاسبه بهای تمام شده 

یکی از مهم ترین کارهایی که می توان با این بسته نرم افزار سپیدار انجام داد، شناسایی بهای تما شده مواد مصرفی است؛ البته برای آنکه بتوانید این کار را انجام دهید 2 روش مختلف پیش روی شما قرار دارد که عبارتند از:

روش اول

نرم افزار تولیدی سپیدار (شرکت های سفارش کار)

همانطور که در قسمت بالا توضیح داده شد دو نوع روش محاسبه در نرم افزار تولیدی سپیدار وجود دارد که برای شرکت هایی که سفارش کار هستند به صورت مصرف به تولید و انتخاب مرکز هزینه سفارش در قسمت تفصیل هست. در این روش از آنجایی که نرم افزار تولیدی سپیدار، انبار را به روش دائمی شناسایی می کند شما می توانید از قسمت خروج انبار و انتخاب گزینه مصرف به تولید و انتخاب اقلام موادهای ارسالی به خط تولید و ثبت آن سند حسابداری زیر را بصورت اتومات صادر کنید.

کالای در جریان ساخت ***

انبار موجودی مواد اولیه ***

بابت حواله مواد اولیه به خط تولید

و هنگامی که تولید سفارش به اتمام رسید می توانید از قسمت رسید انبار و انتخاب رسید از نوع تولید و ثبت آن سند حسابدرای زیر را بصورت اتومات صادر کنید.

انبار موجودی محصولات ***

کالای در جریان ساخت ***

بابت رسید انبار از خط تولید به انبار محصول

روش دوم

نرم افزار تولیدی سپیدار (شرکت های تولید انبوه)

روش دوم اغلب در شرکت های تولید انبوه مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش برای هر محصول تولیدی یک فرمول تولید تعریف می شود و به هنگام تولید محصول با استفاده از قسمت تولید نرم افزار سپیدار و انتخاب تولید به مقدار انتخابی، خود نرم افزار اتومات از انبار موجودی مواد اولیه مواد مورد نیاز بابت تولید با حجم انتخاب شده را کسر و محصول تولید شده را در انبار محصول شناسایی می کند و علاوه بر اسناد زیر همچنین رسید از نوع تولید و خروج انبار از نوع مصرف بصورت اتومات صادر و شناسایی می شود.

کالای در جریان ساخت ***

انبار موجودی مواد اولیه ***

بابت حواله مواد اولیه به خط تولید

انبار موجودی محصولات ***

کالای در جریان ساخت ***

بابت رسید انبار از خط تولید به انبار محصول

در هر دو روش بالا مواد مصرفی به خط تولید به روش میانگین موزون شناسایی می شود و بهای تمام شده مواد مصرفی نیز پس از صدور اسناد خروج انبار پس از فروش شناسایی و ثبت می شود.

شناسایی حقوق و دستمزد برای محاسبه بهای تمام شده

در نرم افزار تولیدی سپیدار این امکانات وجود دارد و شما می توانید بی نهایت مرکز هزینه تعریف کنید و مراکز هزینه را نیز می توانید با معین های مختلف به یکدیگر وصل کنید. با این شرایط برای مثال در نرم افزار تولیدی سپیدار موقع شناسایی هزینه حقوق و دستمزد می توانید مراکز هزینه های اداری تشکیلاتی و تولید را از هم جدا کنید و جدا هم گزارش بگیرید و در نتیجه پایان هر ماه هزینه های حقوق و دستمزد مربوط به تولید را می توانید تسهیم به تعداد محصولات تولیدی شده کنید. پس در نتیجه برای بدست آوردن بهای تمام شده در نرم افزار تولیدی سپیدار هزینه حقوق و دستمزد برای هر محصول تولید شده مشخص می شود.

سربار ساخت برای محاسبه بهای تمام شده

در نرم افزار تولیدی سپیدار هنگام ثبت هزینه های مرتبط با شرکت که یا مربوط به خط تولید می شود یا اداری تشکیلاتی و یا سایر واحد ها که پس از شناسایی به مرکز هزینه مرتبط می توان آخر سر پس از گزارش گیری از مرکز تولید هزینه های مرتبط با تولید را به محصولات تولید شده تسهیم کرد و در نتیجه مشخص می شود چه مقدار از بهای تمام شد محصول را سربار تشکیل داده است.

برای مشاوره رایگان خرید و قیمت نرم افزار سپیدار تماس بگیرید02148335
+ +